3. ULUSLARARASI KAPADOKYA BALON FESTİVALİ GÜN SAYIYOR
Bu yıl 3’üncü kez yapılması planlanan Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22”, 21-24 Temmuz tarihleri arasında Kapadokya’da düzenlenecek.
3-uluslararasi-kapadokya-balon-festivali-gun-sayiyor
  • 677
  • 10.07.2022 10:06:07

Bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22”, 21-24 Temmuz tarihleri arasında Kapadokya bölgesinde, Göreme Festival Alanı’nda yapılacak. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapadokya, 3. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali “BalonFest’22” ile bir kez daha dünyanın en özel şekilli ve figürlü balonlarını ağırlayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü himayelerinde; Göreme, Uçhisar ve Ortahisar belediyelerinin destekleriyle her yıl daha fazla katılımcıyı ağırlayan Uluslararası Kapadokya Balon Festivali, balon turizminin marka değerini artırmayı amaçlarken, Kapadokya’nın da Türkiye’nin tanıtımına daha büyük katkılar sağlaması hedefleniyor. Bu vizyon noktasında; aralarında İngiltere, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, İsviçre, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Brezilya, İspanya, Makedonya, Slovenya ve Türkiye olmak üzere 12 farklı ülkeden, 25 figürlü balon ile 15 klasik sıcak hava balonu festival boyunca Kapadokya semalarını süsleyecek.

“BalonFest’22”de Konser ve DJ Performanslarıyla Sınırsız Eğlence Sunulacak

İlk gün Anadolu Ateşi gösterisinin yer alacağı “BalonFest’22”nin ikinci gününde alternatif grup olarak Pandami Music’in ardından Zeynep Bastık ve DJ performansıyla Doğukan Manço sahnede olacak. Program kapsamında üçüncü gün ise Edis konseri ve Ozan Doğulu’nun DJ performansı katılımcılarla buluşacak. “BalonFest’22”de; özel şekillere sahip balonlarla gündoğumu balon gösterileri, yöresel tadım etkinlikleri, Red Bull müzik etkinlikleri, Kapadokya Tanıtım ve Geliştirme Konferansları, Vecihi Hürkuş kısa film gösterimi, balon içi ve salıncak fotoğraf aktiviteleri, paraşütle atlayış, sis gösterileri, keşif sahneleri, lazer gösterileri ve night glow gösterileri sunulacak.

Kapadokya, Özel Figürlü Sıcak Hava Balonlarıyla Renklenecek

Türkiye’de ilk kez Pasha Balloons tarafından gerçekleştirilen night glow (ışıklı balon gösterisi), “BalonFest’22” kapsamında; 25 figürlü renkli sıcak hava balonuyla akşam saatlerinde katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatacak. Uluslararası ölçekte, özel figürlü sıcak hava balonlarının katkısıyla dört sabah seansı ve üç akşam seansı olmak üzere çeşitli balon gösterileri düzenlenecek. Sabah saatlerinde Kapadokya bölgesinden kalkış yapan sıcak hava balonlarına, farklı figürlerdeki misafir balonlar eşlik edecek.