ETO BAŞKANI GÜLER: “TÜM MESAİMİZ DEPREM YARDIMI İÇİN”
ETO Başkanı Metin Güler, üyelerin desteğiyle şu ana dek 10 tır ayni yardım ve 1 kamyon medikal malzemeyi deprem bölgesine gönderdiklerini belirterek, ayni yardım ve nakdi yardım çalışmalarının süratle devam ettiğini söyledi.
eto-baskani-guler-tum-mesaimiz-deprem-yardimi-icin
  • 234
  • 09.02.2023 14:26:19

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi sebebiyle yapılan yardımlar hakkında açıklamada bulundu. ETO olarak üyelerin desteğiyle şu ana kadar 10 tır ayni yardım ve 1 kamyon medikal malzemenin deprem bölgesine gönderildiğini belirten Güler; “Üyelerimizin desteğiyle deprem felaketinin etkilerinin çok yoğun olarak hissedildiği Kahramanmaraş’ın ilçesi Üngüt’e, Hatay ve ilçeleri olan Kırıkhan ve Antakya’ya 2 tır su, 2 tır ekmek, 2 tır tam teşekküllü konteynır ev ve 1 kamyon medikal malzeme gönderdik. Bunun yanı sıra bakliyat, kuru gıda, bisküvi, soba, elektrikli ısıtıcı, kömür, battaniye, temizlik malzemelerinin yer aldığı 4 tır ihtiyaç malzemesi de ulaştırdık” dedi.

Depremzedeler için 2 bin battaniye

Ayni yardım çalışmalarının devam ettiğini ve üyelerin yardımlarını 09:30 ve 19:00 saatleri arasında Eskişehir Fuar Kongre Merkezi’nde topladıklarını belirten ETO Başkanı Metin Güler, “Oda olarak sadece deprem yardımlarına odaklanmış durumdayız ve ayni yardım çalışmalarımızı süratle devam ettiriyoruz. Eskişehir’de bir tekstil firmamız tüm imalatını durdurarak siparişini verdiğimiz 2 bin battaniyenin üretimini yapıyor ve her parti üretimi bölgeye sevk ediyoruz. Bölgedeki vatandaşlarımıza yardım etmek için herkesin desteğine ihtiyacımız var. Çünkü yaşanan facianın boyutu çok büyük” diye konuştu.

Deprem mağdurları için daha çok desteğe ihtiyaç var

Ayni yardım sağlayan ve nakdi yardımda bulunan üyelere teşekkür eden ETO Başkanı Metin Güler, “Üyelerimizin deprem için topladığı nakdi yardım tutarı 1.6 milyon liraya ulaştı. Ancak bu rakamın daha da artacağını umut ediyoruz. Çünkü herkesin elinden geldiğince destek olması gereken bir dönemden geçiyoruz. Üyelerimiz nakdi yardımlarını ESK.TIC.ODASI EGT.VESOS.H.VAK isimli TR 08 0001 5001 5800 7285 0044 75 nolu IBAN hesabına ulaştırabilirler” diye konuştu.