BIST 100
Dolar
Euro
Bitcoin
Ethereum
Altın
Gümüş
CMC TÜRKİYE GELİŞİM VE MENTORLUK PROGRAMLARIYLA ÇALIŞANLARINI GELECEĞE HAZIRLIYOR
Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı (BPO) şirketlerinden CMC Türkiye, Koç Üniversitesi’nin Mini MBA Programı ile tüm yönetici ve yönetici adaylarının gelişimini bilimsel bir yaklaşımla destekliyor.
cmc-turkiye-gelisim-ve-mentorluk-programlariyla-calisanlarini-gelecege-hazirliyor
  • 221
  • 12.05.2022 12:24:39

Toplamda 44 yöneticinin faydalandığı gelişim programı ile CMC Türkiye liderlerini geleceğin dünyasına hazırlamak ve işinde ustalaşmalarını sağlamak hedefleniyor. Şirket bünyesinde uygulanan mentorluk programıyla da çalışanlar liderlik yolculuklarında destekleniyor.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M+ Group'un en büyük üyesi olarak hizmet veren CMC Türkiye, çalışanlarının eğitim ve gelişim süreçlerini ilk andan itibaren desteklemeye devam ediyor. Hem şirket bünyesinde kurulan CMC Akademi hem de çeşitli üniversite iş birlikleri ile çalışanların ihtiyaç duydukları teknik becerilerin ve yetkinliklerin kazandırılması hedefleniyor.

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü ile iş birliği yapan CMC Türkiye, yarının kurallarını yazacak olan liderlerini MİNİ MBA Programı ile geleceğe hazırlıyor. CMC Türkiye’nin 44 yöneticisi, EFMD (European Foundation for Management Development) tarafından verilen EQUIS akreditasyonuna Türkiye’de sahip tek üniversite olan Koç Üniversitesi’nin Mini MBA Programı ile kapsamlı bilimsel eğitimlere katılıyor.

HEDEF MÜŞTERİ DENEYİMİNDE OLDUĞU GİBİ LİDERLİKTE DE USTALIK

CMC Türkiye’nin en değerli kaynağının çalışanları olduğunu söyleyen   İK, Kalite ve Eğitim, İdari İşler ve Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Şanlıoğlu şöyle devam etti: “Şirketteki ilk anlarından itibaren çalışanlarımızı liderlik yolunda desteklediğimiz ve gelişimlerine katkıda bulunduğumuz süreçleri hayata geçirdik. Çalışanlarımızı bugünün ve geleceğin dünyasına hazırladığımız uzun soluklu gelişim programlarına dâhil ediyoruz. Kurum ve üniversitelerle yürüttüğümüz programlar ile de CMC Türkiye’nin liderlerini bu yolculuklarında destekliyoruz. Müşteri deneyiminde olduğu gibi liderlikte de ustalığa inanıyoruz. Liderlerimizi ustalığa taşıyacak bu programda Koç Üniversitesi ile ilerlemekten mutluluk duyuyoruz. Kendi bünyemizde kurduğumuz CMC Akademi ile de liderlik yolunda ilerleyen çalışanlarımıza mentorluk uygulamasıyla destek oluyoruz. Mentilerimiz, Mentor’luk yapan liderlerimizin deneyimlerinden faydalanarak, pek çok konuyu birlikte çok yönlü olarak değerlendirebiliyorlar. Böylece liderlik yolunda emin adımlarla ilerliyorlar”.

MENTORLUK PROGRAMI İLE LİDERLER DENEYİMLERİNİ MENTİLERE AKTARIYOR

Üst düzey liderlerin yanı sıra liderlik yolunda ilerleyen çalışanlarının da bireysel gelişimine önem veren CMC Türkiye bünyesindeki CMC Akademi ile özel bir Mentorluk Programı başlattı. Mentor Akademi iş birliği ile yaklaşık 5 ay süren programda mentorlar kapsamlı eğitimlerden geçerek sertifikalarını aldılar. Liderlerin kendi deneyimlerini aktardığı, mentilerin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen program 17 mentor ve mentinin katılımıyla ilk dönemini başarıyla tamamladı.

CMC Türkiye Hakkında

Türkiye’nin en büyük bağımsız dış kaynak sağlayıcılarından biri olan CMC Türkiye, 2000 yılında İstanbul’da kuruldu. Ocak 2020’de, Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M+ Group’un en büyük üyesi olarak yerini aldı. M+ Group, Türkiye ve Avrupa’daki 35 lokasyonda, 58 ülkeden 260 kuruma yaklaşık 11000 çalışanı ile 31 dilde hizmet veriyor. Grubun CMC Türkiye kadrosunda 6500’e yakın kişi görev yapıyor.

CMC Türkiye, Ar-Ge merkezinde en son teknolojilerle geliştirdiği CRM ve Yapay Zeka tabanlı Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) uygulamaları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına özel çözümlerini, 7/24 kesintisiz teknik destek hizmeti ile birlikte sunuyor. Müşteri hizmetleri, müşteri deneyimi, tahsilat yönetimi, sosyal medya ve backoffice yönetimi konularındaki başarılı projeleriyle CMC Türkiye, yeni nesil müşteri yönetimi ve müşteri memnuniyeti anlayışıyla sektöre yön vermeye devam ediyor.