ANKARA SANAYİ ODASI’NDAN ANLAMLI SERGİ
Ankara Sanayi Odası özel bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Fotoğraf sanatçısı ve ressam, cam kemik hastası Elif Gamze Bozo’nun , ‘Bir Tablo Bir Hayat’ isimli resim sergisi ASO’nun ev sahipliğinde sanatseverlerle buluştu.
ankara-sanayi-odasindan-anlamli-sergi
  • 613
  • 16.04.2022 10:42:57

Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, ASO Başkan Yardımcısı Seyit Ardıç, ASO Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Dinçer, sanayiciler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Fotoğraf sanatçısı ve ressam Elif Gamze Bozo, sergiye ilişkin yaptığı açıklamada  pandemi süresince eve kapandığını ve bu süreçte yaptığı yeni resimleri sanat severlerle paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Bu sergide sanatın ve doğanın aşkını anlattığını söyleyen Bozo, “Renkleri, çiçekleri, kuş cıvıltılarını tablolarımda görüp duyacaksınız. Her bir tablo sokaktaki hasta ve aç hayvanlara hayat verecek. Çünkü baktığım sayısız hayvanların mamaya, ilaca ve barınmaya ihtiyacı var. Ancak bunu sanatın gücü ile yapabilirim diye düşündüm ve bu resim çalışmalarımın gelirinin bir kısmı ile sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayacağım. Haydi gelin birlikte birbirimize merhem olalım” diye konuştu.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir ise Ressam Elif Gamze Bozo’nun resim sergisine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Ressam Bozo’nun herkesin örnek alması gereken biri olduğunu söyleyen Özdebir, “Yaratan hepimizi farklı sıfatlarla, farklı fıtratlarla yaratmış. Bazılarına bonkör davranmış, bazılarını da başka kabiliyetler vererek nimetlerini kısmış. Hayatımızda ki engellerin yaşama sevincimize, hayatın zevklerini tadabilmemize ve sanatla uğraşabilmemize karşı çıkamayacağına bu sergide şahit oluyoruz. Elif Hanım gerçekten etkileyici işlere imza atmış. Kendisini yürekten tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” diye konuştu. 

Fotoğraf sanatçısı ve ressam Elif Gamze Bozo’nun akrilik ve yağlı boya çalışmalardan oluşan resim sergisi, Ankara Sanayi Odası Kültür Merkezi’nde ay sonuna kadar ziyaret edilebilecek. Serginin geliri ile sokak hayvanlarının ihtiyaçları karşılanacak.