ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE MAZOT DESTEĞİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent Kart sahibi çiftçilere 35 milyon TL tutarında mazot desteği sağlayarak, yeni bir kırsal kalkınma hamlesi başlattı.
ankara-buyuksehirden-ciftcilere-mazot-destegi
  • 345
  • 18.03.2022 11:41:05

25 ilçenin tamamında geçerli olacak uygulamayla çiftçilere Türkiye’nin yerel bazda en kapsamlı mazot desteği sağlanmış oldu. Başkent Kartlara yatırılan desteğin ardından çiftçiler araçlarına mazot doldurmak için akaryakıt istasyonlarında yoğunluğa neden oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği kırsal kalkınma projeleriyle çiftçinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Başkent’te kent ekonomisini canlandırmak ve yerli üreticiyi teşvik etmek amacıyla kırsal kalkınma desteklerini çeşitlendiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, son olarak Başkentli çiftçilere mazot desteği vermeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankaralı yerli üreticilerin üretmeye devam etmeleri için Türkiye’nin yerelde en kapsamlı mazot desteğine başladıklarını söyledi. 17 bin 702 çiftçinin Başkent Kartına 34 milyon 746 bin 700 TL mazot desteği yatırdıklarını kaydeden Yavaş, kaybedeni olmayan büyük bir aile olduklarını ifade etti.

BAZI AKARYAKIT İSTASYONLARI MAZOT İNDİRİMİ YAPTI

Başkent Kartlara yatırılan mazot desteği ilk günden itibaren akaryakıt istasyonlarında hareketliliği artırırken, kent ekonomisini de canlandırdı. Birçok akaryakıt istasyonu mazotta indirim kampanyası düzenleyerek hem Başkent Kart uygulamasına hem de çiftçilere destek verdi. Anlaşmalı benzinliklere giden Ayaşlı, Haymanalı ve Gölbaşılı çiftçiler kadar akaryakıt istasyonu işletmecileri de bu destekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Yavaş’a teşekkür etti.