HONOR, BAĞIMSIZ BİR ŞİRKET OLMANIN 2. YILINI KUTLUYOR
2013 yılında kurulan küresel teknoloji markası HONOR, bağımsız bir şirket olmasının 2. yılını kutluyor. 17 Kasım 2020 yılından itibaren bağımsız bir şirket olarak yoluna devam eden firma, bu kısa dönemde ArGe yatırımlarına hız verdiği gibi girişim odaklı çalışmalarıyla birçok başarıya da imza attı.
honor-bagimsiz-bir-sirket-olmanin-2-yilini-kutluyor
  • 3486
  • 18.11.2022 02:05:32

Akıllı telefon ve ekosistem ürünlerinde dünyanın her yerindeki kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik ürünlere odaklanan HONOR, sektördeki ilklere imza atılan yeni ürün ve teknolojilerini yoğun bir şekilde geliştirmeye devam ediyor. Her bütçeye uygun yüksek kaliteli akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve giyilebilir ürünler sunan HONOR'un yenilikçi, premium ve güvenilir ürün yelpazesi, insanlara daha fazlasını başarma ve yapma özgürlüğü sağlıyor.

Çalışanların yüzde 60’ı Ar-Ge bölümünde

Açık, yenilikçi ve mükemmellik arayışı içerisinde olan HONOR, buna bağlı olarak ArGe çalışmalarına büyük önem veriyor. Dünya çapındaki toplam çalışan sayısının yüzde 60'ının Ar-Ge için çalıştığı HONOR’un biri Fransa'da biri de Japonya'da olmak üzere altı ArGe merkezi ve 100'den fazla inovasyon laboratuvarı bulunuyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında açılan ve bir yılı aşkın süredir faaliyet gösteren HONOR Akıllı Üretim Endüstri Parkı, ArGe ve üretim arasında daha hızlı bir yol kât edilmesini sağlarken firmanın üretim mükemmelliğini açığa çıkarıyor ve en son yenilikleri dünya çapındaki kullanıcılar için yüksek kaliteli ürünlere çeviriyor.

30 binden fazla deneyim mağazası

30 binden fazla deneyim mağazası bulunan HONOR, ayrıca 3 binden fazla hizmet merkezi ve dokuz bölgesel çağrı merkezi ile dünya genelinde 180 milyon aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Yüzden fazla ülkede faaliyet gösteren firma aynı zamanda kanal ortakları ve iki yüzden fazla taşıyıcı firma ile büyümeye devam ediyor. Daha önce gençlere yönelik çıkardığı ürünler ile pazarda sağlam bir yer edinen HONOR, artık herkes için küresel ve ikonik bir teknoloji markası haline geldi. Büyümeye ve gelişmeye devam eden firma kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış ürün yelpazesini ve iç operasyonlarını geliştirmeye devam ediyor.

Dünya çapında ödüller

2020 yılında yeni bir yapılanmaya giden HONOR, bağımsız bir firma olduktan sonra bu yıl ilk kez IFA kongre sahnesine çıktı ve bu önemli fuardan tam 35 ödül ile döndü. Türkiye pazarında da kısa bir süre önce piyasaya çıkan HONOR 70 modeli çeşitli kategorilerde 21 ödül kazandı. Çok sayıda küresel lider teknoloji medyası HONOR 70'i "IFA'nın En İyisi" olarak değerlendirirken, HONOR Pad 8 ise dünyaca ünlü müzik ve eğlence dergisi Billboard tarafından “IFA'nın En İyisi” ödülüne layık görüldü. HONOR 70 aynı zamanda kullanıcı deneyimlerine odaklanan Expert Imaging and Sound Association (EISA) tarafından “EISA BEST BUY SMARTPHONE 2022-2023” ödülüne layık görüldü*.

Firmanın büyük ses getiren ve ülkemizde de yüksek satış rakamlarına ulaşan HONOR 50 serisi ise 26 Ekim'den itibaren Avrupa, Afrika, Latin Amerika ve diğer bölgelerdeki birçok ülkede piyasaya sürüldü ve HONOR telefonlarının küresel pazarda ne kadar güçlü olabileceğini gösterdi. HONOR 50 serisi piyasaya sürüldükten sonra birçok ülkede Powerful Vlogging Experiencence fiyat diliminde ilk sıraya yerleşti ve Tech Advisor, Trusted Review gibi birçok küresel teknoloji medyasında yılın en iyi çok yönlü telefonu ödülünü kazandı. Sadece Çin’de piyasaya çıkan ve katlanabilir telefon pazarına yeni bir soluk getiren HONOR Magic V gibi ürünler inovasyona verilen değerin ve yatırımın önemli bir göstergesi oldu. HONOR önümüzdeki dönemde yeni modellerini ve amiral gemisi katlanabilir akıllı telefonunu global pazarlarda da piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Kurumsal sosyal sorumluluk kampanyaları

HONOR, 2021 yılında çalışma hedeflerinin formüle edilmesinden ve etkili bir şekilde uygulanmasından sorumlu olan ESG komitesini kurdu. Firma aynı zamanda Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmaları ile Çevre, İyilik için Teknoloji, Gizlilik, Gençlerin Cesaretlendirilmesi, Tedarikçi Kurumsal Sosyal Sorumlulukları, Çalışanların Eğitilmesi ve Sorumlu Yönetim olmak üzere yedi farklı alana odaklanıyor. 2030 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmak için kurumsal bir katılımcı olarak Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesine (UNGC) resmen katılan HONOR, ayrıca şu başlıklardaki faaliyetlerine de hızlı bir şekilde devam ediyor.