LOGİTECH G YENİ AURORA KOLEKSİYONU İLE OYUN DÜNYASINA BOYUT ATLATIYOR
Oyunseverlerin deneyimlerini geliştirmek ve oyun dünyasına farklı bir boyut kazandırmak için ürünler tasarlayan Logitech G, yeni Aurora koleksiyonunu oyun tutkunlarıyla buluşturuyor. Yeni koleksiyon; G735 kablosuz oyun kulaklığı, G715 kablosuz oyun klavyesi, G713 oyun klavyesi, G705 kablosuz oyun mouse’u ve sekiz özel aksesuardan oluşuyor.
logitech-g-yeni-aurora-koleksiyonu-ile-oyun-dunyasina-boyut-atlatiyor
  • 692
  • 26.07.2022 13:50:53

Yeni koleksiyon, kadın oyuncuların da ihtiyaç ve beklentilerini karşılamanın yanı sıra yeni bir deneyim arayan bütün oyunseverlere hitap ediyor. Kendine özgü estetik ve tasarıma sahip olan Aurora koleksiyonu özel aksesuarlar ve renk seçenekleriyle de kişiselleştirmeye olanak tanıyor. Logitech G'nin LIGHTSPEED yüksek performanslı kablosuz teknolojisi ve Blue VO!CE mikrofon gibi gelişmiş oyun sınıfı teknolojilerini içeren Aurora koleksiyonu, tüm oyuncuların beklediği gelişmiş özellik setini bir arada sunuyor.

Oyun dünyası kalıplarından dışarı çıkıyor

Oyun endüstrisinin dinamiklerini değiştirmek için çalıştıklarını belirten Logitech G Oyun Birimi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ujesh Desai, “Logitech G olarak, oyun dünyasını kalıplarından dışarıya çıkarmak ve sınırları aşmak için çalışıyoruz. Kullanıcıların kendilerini ifade etmelerine olanak sunarken, tüm oyuncuların kendi tarzlarını yansıtabilmelerine de imkân sağlıyoruz. Dar kalıpları ve sınırları yenilikçi ürün yelpazemizle değiştiriyoruz. Herkesin oyun deneyimini doyasıya yaşamasını sağlayan ürünlerimiz, kullanıcılarımıza sunduğumuz taahhütlerin başında geliyor. Yeni Aurora koleksiyonumuzla da bu taahhüdümüzü destekliyoruz.” dedi.  

Kadın oyuncuların deneyimleri baz alınarak tasarlandı

Aurora koleksiyonu, oyun oynayan kadınlardan gelen geri bildirimlere dayalı olarak geliştirildi. Koleksiyon, Logitech bünyesinde ağırlıklı olarak kadın inovasyon, tasarım, mühendislik ve pazarlama liderlerinden oluşan bir ekip tarafından hayata geçirildi. Az temsil edilen bir oyuncu segmentinin oyun deneyimi ihtiyaçlarını karşılamak ve oyunun geleceğini yeniden tasarlamak hedeflendi. Aurora koleksiyonu üç tasarım süreci temel alınarak hayata geçirildi:    

Konfor: Tasarım aşamasında ekip tarafından, daha uzun saç, gözlük, küpe ve daha küçük el boyutları gibi kriterler dikkate alındı. Daha uzun süreler devam eden oyun seanslarının desteklenmesi adına ürünler, hafif ve dokunuşu yumuşak olan farklı malzemeler ve kaplamalarla donatıldı.  

Ulaşılabilirlik: Çevredeki fırsat alanlarının daha iyi değerlendirilmesini sağlamak adına ürünlerde, yumuşak tonlar, yarı saydam malzemeler ve kullanıma hazır dinlendirici aydınlatma malzemelerinden yararlanılırken, tipik keskin kenar tassarımı, siyah renk yolları minimal seviyede tutuldu. 

Oyuncu deneyimi: Kişiselleştirmeye olanak tanıyan koleksiyon, Pink Dawn ve Green Flash aksesuarları kullanılarak özgün deneyimlere olanak tanıyor. Oyuncular, Play Moods adı verilen “Aurora Collection” imzalı aydınlatmaya sahip G HUB'da bulunan binlerce özelleştirilebilir aydınlatma kombinasyonuyla yaratıcı yönlerini sergileyebiliyor.

Kadınlara yönelik oyun ekipmanları koleksiyonu oluşturulmasının eski fikirleri kenara bırakma anlayışıyla ortaya çıktığından bahseden Logitech G Oyun İnovasyonu Başkanı Tiffany Beers,açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikli olarak oyun oynayan kadınlar için tasarım yapmak üzere yola çıkarken, sadece bunu başarmakla kalmadık, cinsiyet ve klişelerin ötesinde daha da geniş bir oyuncu kitlesi için anlamlı olacağını umduğumuz bir koleksiyon oluşturduk. Aurora koleksiyonu ve temsil ettiği her şey için heyecanlıyız.”

Aurora Koleksiyonu:

  • G735 Kablosuz Oyuncu Kulaklığı: Beyaz Mist kaplama, eterik RGB aydınlatma ve kulak üstü çift ses karıştırma özelliklerine sahip G735, her oyuncu için çok yönlü bir seçenektir. G735, bir oyuncunun sesini modüle etmek için yeni Blue VO!CE mikrofon teknolojisi özelliklerine sahiptir ve tercih edilen ses ayarlarını G Hub'da ve doğrudan kulaklığa kaydetme özelliğine sahiptir. G735 kablosuz oyun kulaklığı ayrıca tüm oyuncular için konforu en üst düzeye çıkarır ve daha küçük kafa boyutları için idealdir. Oyuncular, 56 saatten fazla pil ömrüyle (aydınlatma olmadan) uzun oyun seanslarının keyfini çıkarabilir ve Logitech G'nin ödüllü LIGHTSPEED kablosuz teknolojisi ve Bluetooth® bağlantısı aracılığıyla kablosuz özgürlüğü deneyimleyebilir.
  • G715 ve G713 Mekanik Oyuncu Klavyeleri: G715 kablosuz oyuncu klavyesi ve G713 oyuncu klavyesi, oyuncuların kendilerini ifade edebilmeleri ve istedikleri şekilde oynayabilmeleri için yüksek tuş performansıyla düşük tuşlu titreşimler sunar. Kompakt, anahtarsız yerleşim ve ayarlanabilir yükseklik, gün boyu konfor sağlar. 25 saat kesintisiz oyun deneyimi sunan şarj edilebilir pil ve LIGHTSPEED kablosuz veya Bluetooth® bağlantısıyla istenilen yerde kullanılabilir.
  • G705 Kablosuz Oyuncu Mouse: G705 kablosuz oyuncu mouse, kompakt konturlu yapısı ve gelişmiş oyun teknolojisi ile daha küçük eller için özel olarak üretilmiştir. Yalnızca 85 gram olan G705, uzun süreli oyunlar, konfor ve performans için tasarlanmıştır. Oyun sınıfı sensörü, ultra duyarlı LIGHTSPEED kablosuz teknolojisi veya Bluetooth® bağlantısı sayesinde kolay erişilen bir DPI döngüsüyle oyuncular en iyi performanslarına ulaşabilir.
  • Aksesuarlar: Koleksiyonda bulut şeklindeki avuç içi dayanağı, kablo tılsımı ve kalp şeklindeki taşıma çantası gibi seçenekler dahil sekiz yeni aksesuar bulunuyor. Diğer aksesuarlar arasında kulak yastıkları ve mikrofonlar, G713 ve G715 klavye üst plakaları, tuş çekici ve fırçası ve oyuncuların oyun stillerini kişiselleştirmeleri için mouse altlığı da bulunuyor.

Tüm oyuncu ürünlerinde olduğu gibi, Aurora koleksiyonunun tamamı karbon nötr sertifikasına sahiptir. Bu sayede ürünün karbon etkisini sıfıra indirmek için yüksek kaliteli sertifikalı karbon ofsetlerine yatırım yapılıyor. Ürünler, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş parçalardan ve kâğıt ambalajlar FSCTM sertifikalı ormanlardan gelir. Sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında daha fazla bilgi almak için internet sitesi ziyaret edilebilir.