BÜYÜKŞEHİR İNDİRİM YAPTI, ÖĞRENCİLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin tüm öğrencilere daha uygun ulaşım imkânı sağlayabilmek adına abonman biletlerini 155 TL’den 100 TL’ye indirdiği uygulama yoğun ilgi ile karşılandı. Yeni fiyatın geçerli olduğu 15 gün içerisinde belediyeye 3 bin 996 yeni başvuru yapıldı.
buyuksehir-indirim-yapti-ogrenciler-yogun-ilgi-gosterdi
  • 1420
  • 14.09.2022 20:57:38

15 Günde 3 Bin 996 Adet Yeni Başvuru

Öğrenci abonman kartın yeni fiyatının geçerli olduğu 30 Ağustos tarihinden bugüne kadar geçen 15 günlük sürede, 3 bin 996 adedi yeni başvuru olmak üzere toplam 4 bin 995 öğrenci, abonman kart avantajından faydalanmaya başladı.

Bu uygulama hem öğrencileri hem de aileleri memnun ederken, öğrenciler Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ve emeği geçenlere öğrenci dostu desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Bu hizmetin tüm öğrencilere daha uygun ulaşım imkânı vereceğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Kayseri, 5 üniversitesi, 80 bin civarında üniversite öğrencisi ve 300 bini aşkın ilköğretim öğrencisi ile genç dostu bir şehirdir. Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenci abonman kart avantajından daha fazla gencimizin faydalanacak olması da bizleri mutlu edecektir” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç’ın eğitim alanındaki destekleri kapsamında uygulamaya konulan abonman kartlardaki yeni tarife ile öğrenciler, toplu taşıma araçlarını daha uygun şekilde kullanmaya devam edecek.