TEMİZLİK İMANDAN, CAMİLERİN TEMİZLİĞİ TALAS’TAN
Talas Belediyesi, ilçe genelindeki camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışmasına devam ediyor. Belirli periyotlarla süren uygulama kapsamında Talas’ın 36 camisi detaylı temizlikten geçiriliyor.
temizlik-imandan-camilerin-temizligi-talastan
  • 3041
  • 29.12.2022 14:27:18

Özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı cuma günleri ibadetten önce yapılan dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarıyla sağlıklı koşullarda ibadet imkanı sağlanıyor. Gerçekleştirilen faaliyetlerde birlikte cami girişlerinde yer alan ayakkabılıklardan pencerelere kadar her nokta özenle temizlenirken, halı gibi yüzeylerde ise bakteri oluşumuna engel olmak için ilaçlamalar yapılıyor. Ayrıca soluma yoluyla bulaşabilecek virüs ve bakteri kaynaklı hastalıklara karşı da cami içleri özel olarak ilaçlarla korunuyor.

KORONA DÖNEMİNDE BAŞLADI

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Çok şükür koronavirüsün o sıkıntılı günlerini de geride bıraktık. O dönemde başlattığımız hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarımız şimdi rutin hale geldi. Özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ibadethaneler olan camilerimizde belirli aralıklarla bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bütün hemşehrilerimize sağlıklar diliyorum.” dedi.