KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARİYER PLANLIYOR
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Kariyer Merkezi, ülke çapında düzenlenen çeşitli etkinliklere katılarak, iş bulmak için başvuru yapan çok sayıdaki gence kariyer planlaması yapıyor.
kayseri-buyuksehir-belediyesi-kariyer-planliyor
  • 362
  • 26.03.2022 15:33:37

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KAYMEK A.Ş.) ile İŞKUR arasında imzalanan protokol doğrultusunda faaliyet gösteren Kayseri Kariyer Merkezi, iş planlaması yapan gençler ve iş dünyasının buluşma noktası oldu. Uygun işe uygun çalışanın belirlenip, bunları birbirinden haberdar ederek, aralarında köprü vazifesi üstlenen kurum, iş arayan ve işvereni aynı paydada buluşturuyor. Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Kariyer Merkezi platformu ile üniversite, işveren temsilcileri, odalar ve borsalar ile birlikte faaliyet alanını genişleterek vasıfsız personelin yanı sıra, sanayinin aradığı teknik eleman ihtiyacının, kentte bulunan üniversitelerden mezun olan öğrencilerden aracısız ve hızlı bir şekilde karşılanmasına katkı sağlıyor. Ayrıca, öğrencilerin staj taleplerinin de bu kapsamda karşılanması için üniversite, işveren temsilcileri, odalar ve borsalar ile koordineli çalışılma planlaması yapan Kayseri Kariyer Merkezi insan kaynakları, sosyal güvenlik mevzuatı, sigorta mevzuatı gibi konularda ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyor.

Kayseri Kariyer Merkezi, Genç MÜSİAD Kayseri Şubesi Gençlik Kurulu tarafından organize edilen, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, KAYMEK, Erciyes Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Abdullah Gül Üniversitesi ve işletme Ekonomi Kulübü’nün iştirakleriyle Dijital İçerik Üreticisi Adem Metan’ın konuk olduğu ve Seyyid Bilal Kabdan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen ”Kariyer Söyleşileri” programında da yer aldı.

Öte yandan 5’incisi düzenlenen Erciyes Mühendislik Zirvesi (EMZ) kapsamında Kayseri Kariyer Merkezi stant açtı. Kayseri Kariyer Merkezi personeli tarafından standı ziyaret eden Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun ile söyleşi gerçekleştirilirken standı ziyaret eden işveren ve iş arayanlara bilgilendirmeler yapıldı. Kayseri Kariyer Merkezi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Üniversitesi, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Ticaret Borsası, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi, İncesu Organize Sanayi Bölgesi ve KAYMEK A.Ş. ile işbirliği içerisinde hizmetlerini yürütecek.

KAYSERİ KARİYER, İLGİ ODAĞI OLDU

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay’ın da katılımlarıyla “Yetenek Her Yerde” sloganı ile Erciyes Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan İKAF’22 İç Anadolu Kariyer Fuarı’nda KAYMEK ve Kayseri Kariyer aldı ve 10 bin ziyaretçi ile buluştu. Fuara katılan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yaptığı konuşmada ‘’Kariyer Merkezi’mizi oluşturduk. Cumhurbaşkanlığımızın kıymetli temsilcisi olan başkanımıza teşekkür ediyorum, bu çalışmamızı onlarla birlikte yürüterek, Kayseri’yi bir Kariyer Merkezi haline getireceğimizi buradan ifade etmek istiyorum” dedi.